Вміння

З віком усвідомлюєш, що життя кінцева, а щастя – коли нічого не болить

Як не витратити залишок життя на дурниці і порожні цілі?”Що за народ пішов, мені 60, і я готовий гори згорнути, п’ю всю ніч, а потім марафон здатний пробігти»”: написав мені читач. І таке ймовірно буває. Але далеко не з усіма.

У мене подібні заяви заздрості не викликають. Генетика від нас не залежить. А ось людську мудрість ціную вище всього іншого.

Це явище зустрічається навіть рідше, ніж залізне здоров’я. До 35 років стало помітно, що організм вже не тягне все те навантаження, яку тягнув всі попередні роки років тому. Причому, я був здатний більше віджатися і швидше пробігти, але вже без повноцінного відновлення не функціонував.

Напевно, тоді я вперше задумався, що життя коротше, ніж здається в молодості. При цьому продовжував витрачати її на дурницю. Звичайно ніякої універсальної нісенітниці не існує, як і універсально мудрості.

Тільки особисте ставлення до того, чим займаєшся. Для кого-то сенс в саморозвиток. Але сам по собі-це процес теж сенсу не має.

Матеріальні багатства можна хоч нащадкам залишити. А тут? Тільки для самоствердження на тлі інших. І кожен будує свою картину світу, з Генеральною стратегією, з критеріями хорошого і поганого.

Ось в такій картині світу, подивитися поспіль кілька годин серіал, значить витратити життя на дурницю. А почитати Довлатова-зовсім інша справа. Хоча різниці то принципової немає.

Це по молодості книга може принести, щось від важливе в житті. У свої роки вона мене не змінить. Такий же спосіб піти від реальності.

Щоб ми не намалювали, все буде ілюзією. Але на щось треба спиратися. І для себе виділив кілька пріоритетів.

Здоров’я. Не те, щоб я боявся смерті. Але дуже не хочеться сильно залежати від людей, бути немічним близькі.

Сім’я, батьки, рідні та друзі. Є кілька людей, з якими будеш до кінця. Ось вони і повинні бути завжди в пріоритеті.

Совість. Не переступати, тому що будь-яка вигода врозріз зі своїми принципами призведе до великих втрат. Це раціональний вибір.

Який дозволяє добре робити свою справу і не страждати через дурниці. Гроші важливі. Їх повинно бути достатньо, але вони не зроблять мене щасливим, просто забезпечать деякий рівень сервісу.

Іноді можуть врятувати життя. Прибрав зайве: Установки, помилкові орієнтири, людей, речі, шкідливі звички. Намагаюся не шкодувати про минуле, просто робити висновки і посипати по новому.

Не засуджувати і не оцінювати. Кожен веде свою війну і справляється як може. Кожен день забирає у мене частинку життя і важливо цінувати її.

Важливо робити правильні висновок зі свого досвіду, і не отримує в лоб двічі від одних і тих же граблів. Та багато всього. Якимись речами поки не готовий ділитися.

Але спрощуючи і розуміючи себе, мені стало легше жити. А де країна і вищі матерії? Вони є, але я все має будуватися з малого. Почни з себе і світ навколо зміниться.
Раніше я думав інакше. Нехай таксисти ламають голови над майбутнім світом, мені б у своєму житті трохи порядку навести. Всім добра, і строго не судіть за цю дурницю))))

Related posts

Leave a Comment