Інжиніринг

Вчені відтворюють Венецію у форматі 3D для наших нащадків, які її вже не побачать

Вчені роблять різні припущення про те, як скоро відбудеться ця трагічна для світу подія. Найбільш популярна цифра-2100 рік. Пізніше, раніше.

.. Очевидно одне: якщо ми з вами побачити Венецію на своєму віку ще встигнемо, то нащадки – вже малоймовірно.

І, щоб не відновлювати місто по пам’яті, не втратити Венецію назавжди, вчені зайнялися цим питанням вже зараз. І вельми незвичайним способом..

. Картина Євгена Лушпіна”нічні мрії” Венеція в 3dгрупа експертів з організації Factum Foundation, яка займається вивченням і відтворенням об’єктів Всесвітньої культурної спадщини, зайнялася розробкою віртуальної копії і «міста на воді». 3D-модель Венеціанського мосту Ріальто.

Не лякайтеся: копія вчених буде куди “натуральніше”. Для втілення цієї ідеї вчені використовують технологію, популярну в геодезії, картографії і навіть в космонавтиці. Це-лідари, пристрої, які відтворюють 3D-картину навколишнього простору, скануючи оригінали лазером.

Як це працює? Апарат направляє лазерний промінь на об’єкт і вимірює час, необхідний лазеру, щоб повернутися. А також обчислює відстань, яке пройшло світло, і відображає цю точку в цифровому тривимірному просторі. Вид на Санта-Марія-делла-Салют вже дав перші результати.

Так, ціле літо пішло на відтворення в цифровому форматі острова Сан-Джорджо-Маджоре. Лідари сканували основи будівель з землі, а дахи – за допомогою безпілотних літальних апаратів, на яких також була встановлена дана технологія. Вид на острів Сан-Джорджо-Маджоре з висоти пташиного польотуексперти відтворили в найдрібніших деталях кожну будівлю найпопулярнішого острова Венеціанської лагуни, і навіть їх інтер’єр і екстер’єр! Найбільше вражає 3D-модель собору Сан-Джорджо-Маджоре.

Колись на його зведення пішло майже 45 (!) лет. За цей час головний архітектор собору – Андреа Палладіо – помер, а завершували будівництво вже його учні. А в XXI столітті відтворити собор можливо за 3 місяці, а вагою – всього в терабайт.

Собор Сан-Джорджо-МаджореНо цінність роботи вчених далеко не в цьому. Їх праця дозволить не тільки зберегти Венецію для майбутніх поколінь в тому вигляді, в якому ми з вами можемо спостерігати її на власні очі. Але також відстежити зміну рівня води у Венеціанській лагуні, різкі скачки якого не дають місту спокою.

А, значить, дати місту можливість побути з нами в натуральну величину (і величі) якомога довше. Одна з найзнаменитіших венеціанських композиційа що ви думаєте з приводу даного проекту? Чи вартий він зусиль і фінансових вкладень? Поділіться, будь ласка, в коментарях. Поставте лайк, щоб статтю побачило більше людей подпис підписуйтесь на цей канал 🇮 🇹 @ Ангеліна чергко.

Related posts

Leave a Comment