Суспільство

Топ-7 неочевидних ознак токсичних відносин

Звички у відносинах, які нам здаються природними, насправді можуть бути проявом токсичного поведінку. До такого висновку приходить журнал Elle, який перерахував сім принципів, від яких варто відмовитися, якщо ви хочете щасливого життя зі своїм партнером.Відносини не завжди повинні бути “справедливими”Відносини не завжди повинні бути “справедливими”1.

Перша токсична звичка у відносинах – чекати, що партнер виправить ваш емоційний стан і проявить достатній рівень співчуття чи вашої уваги проблемі. Замість цього простіше просто звернутися до партнера і попросити про допомогу.2.

«Ти мені – я тобі» – токсичний принцип. Проявляється він дуже просто – ви можете виявити, що підраховуєте зусилля, які докладає ваш партнер, і співставляйте їх з вашими зусиллями. Однак відносини не повинні включати систему, в якій підраховується, хто сильніший облажався або кому вдалося зробити більше.

Не завжди відносини повинні бути «справедливими і чесними». Не треба ділити обов’язки, наприклад, по дому порівну. Краще взяти на себе те, що партнер робити не любить або делегувати йому обов’язки, які йому прийдуться до вподоби.

3. Вважати партнера другою половинкою неправильно. Краще сприймати його як людину, яка доповнює вашу щасливе життя.

Та й взагалі – відчувайте себе повноцінною особистістю, а не половинкою!4. Ще одна шкідлива аналогія – прирівнювати бурхливий конфлікт до пристрасті. Бійки і крики швидше за все таять в собі глибокі проблеми, наприклад, труднощі зі спілкуванням, нарцисизм, психологічну незрілість або просто бажання взяти все під свій контроль.

Потрібно міняти спосіб вирішення проблем. Фахівці радять: «Думайте про проблеми як про щось, що виступає проти вас двох, а не про те, що ви в даний момент воюєте один проти одного». Важливо говорити своєму партнеру про все открытоВажно говорити своєму партнеру про все открыто5.

Категорична оцінка партнера – погана затія. Якщо ви схильні висловлювати судження в дусі «Я ніколи не зможу бути з людиною, яка говорить такі речі» або «Я заслуговую того, хто мене слухає і піклується», то значить ви формуєте власні ідеали, які не мають нічого спільного з вашим партнером. Таким чином, ви стаєте людиною, який вимагає занадто багато.

Знову ж – треба зосередитися на конкретній проблеми, а не на розчаруваннях.6. Говорити натяками – теж проявляти токсичність.

Потрібно говорити відкрито партнеру про свої почуття і бажання, а не ходити навколо в спробах висловитися альтернативними способами. В іншому випадку ви просто будете живити помилкові надії і в результаті вас спіткає розчарування. 7.

Віра у спорідненість душ теж веде до токсичних відносин. Потрібно думати про стосунки не як про доля, а як про усвідомленому виборі. «Замість того, щоб запитувати себе, «ідеальний» ваш супутник, запитайте себе, чи хочете ви, щоб ваші діти були схожі на нього?», – радять експерти.
До того ж, завжди краще знаходить партнера, який вас полюбить таким, який ви є.

Related posts

Leave a Comment