Рослинність

Рудбекія блискуча Чорноока Сьюзан – велика і маленька

Вони величезні. Вони красиві. Вони пахнуть йде влітку.

Найулюбленіший з великих – рудбекія Голдштурм. У нас не популярно її друга назва – Чорноока Сьюзан. А шкода.

Воно більше підходить. Квіти розміром з долоню. І бджілки їх теж поважають за нектаристостьИ бджілки їх теж поважають за нектаристостьВысота майже 70 см, а квіти окремі бувають і по 10-15 см в діаметрі.

Неймовірне видовище – буйство Чорноокої Сьюзан біля паркану. Досить посадити цей багаторічник один раз, самосівом він швидко утворює ошатне жовте поле. З року в рік.

Але, потрібен контроль за розростанням і велика кількість подруг, спраглих отримати в руки цей золоте щастя. Викидати шкода. Несправедливо.

Тим, кому 70 см зросту “ту мач” – дуже рекомендую поглянути на маленьку Сьюзан. Теж Черноглазую, тільки Літтл. Така славна малявка! Така славна малявка! У маленької квіточки за 7 см, а висота приблизно 30-40 см.

Вона коренастенькая. Але дуже, дуже рясна. Гарні й темні, широкі листя.

Для всіх, кого зацікавили ці дві красуні, даю повні назви сортів:Black Eyed Susan большаяLittl Black Eyed Susan маленькаяЕсть ще схожа на них серія Голдстар, велика і маленька. У них пелюсточки темнішим погостріше, а маківка більш плоска з жовтими вихрочками. Теж є велика, майже метрова та літтл, маленька.

У мене Голдстара ні, ні велика, ні маленька. Чорноока Сьюзан моєму серцю миліше. У рудбекії блискучою є і ще більш ефектні, махрові сорти.

Я поки не знайшла. А у Вас, мої дорогі, які ростуть – чорноокі простачки або махрові аристократки? Поділіться досягненнями і досвідом. Похвальбушки адже це так приємно, а головне корисні знання в скарбничку покладіть, всім на радість:що вирощували? Де брали насіння або кореневища? Чим удобрювали? Як зимували? Ваша цікава Цветанутая Дачниця.

Related posts

Leave a Comment