Звірі

Один важливий період дорослішання собаки, про який багато хто забуває

Ось всі ми знаємо, що є основні етапи дорослішання собаки: щеня, доросла собака, літня собака. Але є один важливий період, про який багато хто забуває. Або не знають.

Саме про нього я і хочу розповісти. Всі актуальні посилання на матеріал, який згадується тут, – в кінці статті. Середній час дочитування ~ 1/3 чашки кави.

Собака підліток або труднощі дорослішання цієї осені я слухала лекцію одного дуже хорошого кінолога (це суб’єктивна оцінка, звичайно ж), де вона розбирала питання читачів її блогу. Ось в рамках цієї лекції вона розповіла, що є перехідний період дорослішання собаки. І мене осінило!Це ж багато чого пояснює!Раптово почалося» погане ” поведінку.

.. “банани” у вухах на прогулянці.

.. “нічого не знаю, нічого не зроблю” і тд і тп.

Підлітковий період у собак дуже складний. Втім, як і у людей 😁 змінюється характер, з’являються капризи і інші «прикольчики». Що з цим робити?Зрозуміти і пробачити.

І перечекати. Ні, я не кажу, що потрібно спускати собачку все з лап. Або що потрібно забити на тренування.

Потрібно, звичайно ж, заради щастя і комфортного життя вашого улюбленця/улюблениці і заради Вашого спокою продовжувати працювати, вчити, займатися. Але не забувати, що собака переживає непростий період в житті. Ситуація: Ну ось скажімо, йдете ви разом з вихованцем по вулиці.

.. і тут бам.

.. вже вигрібаєте носом сусідній кущ, поки Ваш хвіст намагається зловити пташку, яка так і дражнить його з гілочки сусіднього дерева.

А начебто ж навчилися спокійно проходити цих чортів пташок. Або інша ситуація: тільки ви переступили поріг будинку/під’їзду, собака понеслася як божевільна кудись. І Ваші крики» поруч ” сприймає, як незвіданий сигнал інопланетних військ.

І так майже всю прогулянку біжить Ваша собака, а ви за нею, і вкусняшки з пакетами для 💩 розлітаються у Вас з кишень в різні боки. Можу багато прикладів придумати. Але суть, я думаю, ви зрозуміли.

Гаразд, гаразд…

Пійматися. Це не я це придумала. Точніше я, але не придумала.

Це шматочки моїх прогулянок з Лео. Живі приклади, так би мовити. Ось Лео виглядає пташку, а потім ми «спокійно» пішли по тротуару.

Що було далі – ви вже знаєте:) займатися продовжувати важливо і потрібно, але також потрібно собі вдоблити в голову не забувати, що це період такий. І це реально саме пройде. У мене, тьху-тьху, мій собак-підліток Лео вже краще справляється з усіма своїми збудженнями.

І я цьому безмірно рада!Як зрозуміти, коли у собаки цей період настав? Все, що вам потрібно, виявляється індивідуально в залежності від породи. Ага, так, чесно. Я сама була в шоці, коли це дізналася.

Я думала, ну ось до року всі вони цуценята, а потім дорослі. А там ціла наука! Так що це “індивідуально” потрібно гуглити. Але начебто для великих порід собачуль, як ось мої, щенячество приходить на зміну підлітковості десь до 1.

5 років. Але це я дослідним шляхом з’ясувала. Почитала ще про цей вік, поспостерігала за песелем, і зрозуміла, що ось воно.

.. виявляється мало не з 10 місяців почалося.

Хоча, можливо, пізніше. Адже там непроста історія була до 9, 5 місяців. Але з лап спускаю я йому його витівки з цього періоду 🙂 Розкажіть, а як у Ваших хвостів проходив цей підлітковий період життя? Або може у когось він ще йде.

.. Як справляєтеся?Ну і для новеньких-не забувайте підписуватися на мій домашній затишний бложек! Виховую собаку-поводиря і розповідаю про життя зі сліпим барбосом.
Ми з вухатими раді всім і кожному! 💫 #вивчає людина-Поводир актуальні посилання на матеріал, який згадувався в цій статті:історія про Джея – неочевидні ознаки того, що СОБАКА втрачає зір і його залишили в зав’язаному сміттєвому пакеті!Історія про Лео – як я заплатила більше 200К за перетримку у зоопсихолога і укладайте договір з кінологом!Інші статті, які можуть вам сподобатися:чому вам потрібно перестати дресирувати собаку і зайнятися собойСамое складне у вихованні собаки, про що ніхто не предупреждаетЧем обернулася полювання на качечок моєму псу і мені

Related posts

Leave a Comment