Рослинність

Кімнатна рослина, яка мене одного разу підкорило. Знайомтеся, дріміопсис плямистий.

Всім привіт! Сьогодні хочу розповісти про одну незвичайну рослину, яка живе у мене вдома. Листя у нього плямисті, як шкура леопарда. На форумах квітникарів його часто ласкаво називають “лягушенком”.

Знову ж через забарвлення. Називається воно Дріміопсис плямистий. Це кімнатний квітка – любить тепло.

Зазвичай мешкає на столику біля підвіконня. Але влітку завжди виношу його в сад, бо живу в приватному будинку. Фото автораФото автораИнтересно, що чим яскравіше сонце, тим краще і чіткіше проявляються плями на листках у рослини.

А ось у тіні вони можуть зникнути зовсім. На фото нижче молоді дримиопсисы, зовсім ще крихти. Доросле ж рослина дуже пишне, з великими листками.

Фото автораФото автораФото автораФото автораРодом дріміопсис з Південної Африки. Там він застеляє цілі поля.Цвіте двічі на рік – у нього дрібні білі квіточки, дуже ароматні.

І тут згадується ще одна справедливе порівняння. У деяких статтях автори в дужках пишуть “кімнатний конвалія”. Фото автораФото автораДримиопсис невибагливий.

Він нормально переносить нерегулярний полив (жарким влітку 2 рази на тиждень). А от надлишок вологи може його погубити – коріння швидко згниють.Тому і поливати його треба акуратно – необхідно, щоб земля встигала просохнути.

Рослині в теплу пору року підходить температура 20-25 градусів. Вона любить сонце, але на південному вікні трохи краще притіняти. Кущик розростається дуже швидко! Раз в 2-3 року йому потрібна обов’язкова пересадка.

Горщик вибираю широкий і не дуже глибокий. Дріміопсис в моєму саду, фото автораДримиопсис в моєму саду, фото автораРастение відноситься до сімейства Спаржеві. У нього цибулинна коренева система.

Цибулина частково знаходиться над поверхнею землі. Листочки у дріміопсиса глянцеві, загострені. Фото автораФото автораВ якості кімнатної рослини вирощують тільки два види дріміопсиса.

Але в природі їх зустрічається набагато більше – 22! Дріміопсис легко розмножується – просто відокремлюємо молоді цибулини. Пошкоджені ділянки і зрізи присипаю товченим вугіллям. Ось такий цікавий “жабеня”, він же домашній “леопард”.
Якщо вам сподобалася, ставте , пишіть коментарі та підписуйтесь на канал!

Related posts

Leave a Comment